Реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень продитиметься на місці у сільській рад

Дата: 26.10.2016 14:33

Шановні односельці та жителі Білозерського району !

В селі Станіслав у приміщенні сільської ради з 26 листопада 2016року проводиться державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

01.07.2004 року Верховною Радою України було прийнято Закон «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», цей закон регулює відносини, що виникають у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, і спрямований на забезпечення визнання та захисту державою таких прав. Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень – офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Стаття 4 Закону визначає речові права та їх обтяження, що підлягають державній реєстрації, а саме:

• право власності;
  • речові права, похідні від права власності:
  • право користування (сервітут), право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), право забудови земельної ділянки (суперфіцій), право господарського відання, право оперативного управління, право постійного користування та право оренди (суборенди) земельної ділянки, право користування (найму, оренди) будівлею або іншою капітальною спорудою (їх окремою частиною), що виникає на підставі жоговору найму (оренди) будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), укладеного на строк не менш як три роки, іпотека, право довірчої власності, інші речові права відповідно до закону;
  • право власності на об”єкт незавершеного будівництва;
  • заборона відчуження та арешт нерухомого майна, податкова застава, предметом якої є нерухоме майно, та інші обтяження.

Згідно статті 34 Закону за державну реєстрацію прав справляється адміністративний збір.

Рішенням сесії  № 115 від 22.07.2016 року Станіславська сільська рада внесла зміни до штатного розкладу апарату та ввела посаду державного реєстратора ( державний реєстатор – це суб”єкт державної реєстрації прав, до повноважень якого належить забезпечення: проведення державної реєстрації прав, ведення Державного реєстру прав, взяття на облік безхазяйного нерухомого майна, формування та ведення реєстраційних справ; здійснення інших повноважень передбачених законом та іншими нормативно-правовими актами).

Керуючись такими критеріями як: своєчасність, доступність, зручність, відкритість, професійність та для покращення якості обслуговування, швидкого і фахового надання послуг Станіславська сільська рада розпочинає прийом громадян з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Запрошуємо не тільки мешканців села Станіслав, але й прилеглих сіл.

Графік прийому громадян державним реєстратором :

Понеділок – п”ятниця з 8.30 до 16.30

Обідня перерва з 12.00 – 13.00

Вихідні дні – субота, неділя.